USG Ścięgna Achillesa

USG ścięgna Achillesa Kraków - dokładna diagnoza to szybki powrót do zdrowia

Ścięgno Achillesa jest najczęściej zrywanym ścięgnem kończyny dolnej. Jest jednocześnie największym i najmocniejszym ścięgnem w ludzkim ciele, a także najczęściej używanym – jest nieustannie obciążone, szczególnie podczas aktywności fizycznej. Każdy krok, skok czy bieg to dla niego spore wyzwanie.

Każdy, kto doświadczył urazu tego ścięgna, wie, jak bardzo ogranicza on mobilność i komfort życia. Dlatego, ważne jest dbanie o kondycję ścięgna Achillesa poprzez odpowiednią rozgrzewkę, unikanie nadmiernego obciążenia i stosowanie odpowiedniego obuwia.

Dlaczego badanie USG Achillesa w Krakowie to najlepszy wybór?

Badanie USG uznawane jest obecnie za najlepszą metodę diagnozowania urazów tego narządu. W ścięgnie Achillesa wszystkie elementy miękkotkankowe położone są powierzchownie, co w połączeniu z nowoczesnym aparatem USG o wysokiej rozdzielczości pozwala na dokładną diagnozę i rozróżnienie stopnia urazu oraz jest źródłem wskazówek dotyczących dalszego procesu leczniczego. Daje możliwość oceny rozległości, lokalizacji zmian i określenia postępów powrotu do zdrowia.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i doświadczonym specjalistom badanie USG Achillesa w Krakowie pozwala na szybkie i precyzyjne postawienie diagnozy. To z kolei umożliwia szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia i skrócenie czasu rekonwalescencji.

Kiedy warto wykonać USG ścięgna Achillesa?

Badanie ścięgna Achillesa jest zalecane w przypadku:

  • bólu i sztywności wzdłuż ścięgna, przeważnie rano,
  • bólu wzdłuż ścięgna lub z tyłu na pięcie (ok.5-7cm od pięty), nasilający się w trakcie chodzenia lub biegania,
  • ostrego bólu następnego dnia po treningu,
  • obrzęku w okolicy ścięgna Achillesa, który może występować ciągle i nasilać się wraz z ćwiczeniami,
  • trudności podczas chodzenia lub niemożność stania na palcach
  • charakterystycznego „trzasku” podczas treningu w tylnej części łydki lub pięty (może to oznaczać zerwanie ścięgna Achillesa),
  • monitorowania procesu leczenia i rehabilitacji, kontrolując postępy gojenia się ścięgna,
  • profilaktyki u sportowców.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości w okolicy ścięgna Achillesa, warto skonsultować się z lekarzem i wykonać badanie USG.

usg achillesa kraków

Jak przebiega badanie USG ścięgna Achillesa w Krakowie?

Badanie USG ścięgna Achillesa nie wymaga specjalnego przygotowania, a dodatkowo jest procedurą nieinwazyjną, która pozwala na dokładną ocenę struktury tego narządu. Podczas badania, w okolicy ścięgna zostanie nałożony żel, dzięki któremu na ekranie monitora pojawi się wyraźny i szczegółowy obraz badanego miejsca.

Nasi specjaliści doskonale rozumieją, że medyczne słownictwo może być trudne do zrozumienia dla osób, które nie mają z nim codziennego kontaktu. Dlatego też, dołożymy wszelkich starań, aby wyniki badań oraz dalsze kroki leczenia były przekazywane w sposób jasny i zrozumiały dla każdego Pacjenta i dokładnie przeprowadzimy przez proces leczenia.

Dlaczego warto wybrać naszą placówkę?

Nasi lekarze to wykwalifikowani radiolodzy i ortopedzi z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce urazów ścięgna Achillesa. Dzięki ich doświadczeniu, USG Achillesa w Krakowie jest przeprowadzane na najwyższym poziomie.

Dysponujemy najnowocześniejszymi aparatami USG, które zapewniają wysoką jakość obrazowania techniką 2D oraz 3D. Dodatkowo, nasza placówka znajduje się w samym sercu Krakowa, co zapewnia łatwy dostęp do usług medycznych. Zaufaj naszym specjalistom i umów się już dziś na wizytę!

Nasi Lekarze:

Prof. dr hab. n. med. Specjalista Radiolog

Moje zainteresowania skupiają się wokół diagnostyki stawów i tkanek miękkich technikami ultrasonografii oraz rezonansu magnetycznego. Jestem autorem licznych publikacji naukowych oraz szkoleń w zakresie diagnostyki obrazowej prowadzonych dla lekarzy ortopedów i radiologów.

lek. med. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Przez lata opieki nad zespołem profesjonalnych sportowców nabyłem szczególnej biegłości i rozumienia specyfiki urazów sportowych co z powodzeniem wdrażam w swojej codziennej pracy klinicznej. Ze względu na moje zamiłowanie do sportu chciałem połączyć dwie pasje, stąd moje ukierunkowanie na medycynę sportową.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza obok