O Pracowni

Pracownia USG Rafał Obuchowicz

O Nas

ULTRAGEN to nowoczesna placówka medyczna zlokalizowana w samym sercu Krakowa w pobliżu naszych macierzystych Placówek Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urządzona w nawiązaniu do historycznego budynku, w którym się znajduje, klimatyzowana, przyjazna zarówno dzieciom jak i osobom w wieku podeszłym. Założona została przez dr. Rafała Obuchowicza, w której skupił zespół specjalistów – z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej zdobytym i rozwijanym w najlepszych Krakowskich klinikach i szpitalach w Polsce i za granicą, skutecznie pomagających Państwu zgodnie z najnowszymi standardami w medycynie.

Potrafimy kontaktować się z Państwem tak, aby skomplikowany język medyczny a w szczególności informacja przekazywana przez lekarza podczas wizyty była dla Państwa czytelna i zrozumiała.

W ULTRAGEN pracujemy z pasją, zaangażowaniem i z wielką troską o zdrowie każdego pacjenta. W placówce korzystamy z najlepszych aparatów USG, które zapewniają najwyższy standard obrazowania techniką 2D, 3D oraz 4D.
Szerokie grono zadowolonych pacjentów z całej Europy oraz lekarze, z którymi współpracujemy są dowodem najwyższej jakości oferowanych przez nas usług.

Pracownia

Lorem ipsum dolor sit amet
Badanie USG jest całkowicie nie inwazyjną techniką diagnostyczną, która pozwala na wykrycie większości patologii powodujących ból lub niesprawność.

Nie “inwazyjność” oznacza że nic podczas badania nie oddziałuje z tkankami Pacjenta aby móc je modyfikować.

Badanie USG opiera się o technikę detekcji echa odbitego od tkanek – czyli jest to w uproszczeniu technika podobna do tej stosowanej w sonarach głębinowych.  Podobnie zastosowanie znajdują się dźwięki wysokich częstotliwości a skomplikowany układ nadawczy i odbiorczy pozwala na uzyskanie obrazu wnętrza ciała. Naturalną konsekwencją takiej metody sa pewne ograniczenia – dźwięki odbijają się od kości dlatego nie widać ich wnętrza z tego samego powodu nie zobaczymy tkanek położonych „za” nimi, poza tym metoda jest rewelacyjna. Dlaczego ? po pierwsze można dokładnie ( w bardzo dużej  rozdzielczości) zobaczyć tkanki miękkie – rozróżnić z łatwością nerwy , naczynia mięśnie a także ich składowe , ścięgna, powierzchnie kości. USG pozwala bardzo dokładnie ocenić struktury miąższowe – np. Brzucha, zobaczyć  mózg dziecka ( ale nie  dorosłego ( bo czaszka). Możliwe podczas diagnostyki USG badanie dynamiczne znacznie zwiększa ilość informacji jakie dostarcza badanie. Poza tym technika jest dostępna – aparat jest mały, relatywnie tańszy niż TK czy MR i trzecia sprawa – badanie jest naprawdę wygodne bo można je wykonać w każdej pozycji i nie powoduje istotnej ingerencji w ciało pacjenta. Dzięki temu USG jest niezastąpione do badania brzucha, coraz częściej płuc ( zwłaszcza u dzieci), stawów – zawsze jako badanie „pierwszego rzutu” – a niekiedy dostarcza tylu informacji diagnostycznych ze nie wymaga kontynuacji przy użyciu innych technik diagnostycznych.

Najważniejszą zaletą ultrasonografii jest w możliwość wykonania badania dynamicznego czyli w ruchu – można tym samym zobaczyć ruch ścięgien, mięśni wypełniający się żołądek, pracę komór serca etc.

Inna zaletą jest  USG jest łatwość zastosowania – lekką głowicę ultrasonografu  można przyłożyć wszędzie pod dowolnym katem co odbywa się w pozycji wygodnej dla badanego I badającego.

Dokumentacja i archiwizacja danych – szczegółowy opis odpowiednia ilustracja w standardzie DICOM. Pacjent otrzymuje teczkę, opis, płytę , zdjęcia. A wszystkie treści pozostają w naszej pracowni zarchiwizowane w formie elektronicznej i zdjęciowej – w razie potrzeby odzyskanie danych medycznych jest możliwe i proste.

Kontakt z Pacjentem – drogą telefoniczną, drogą mailową. Konsultacja przypadków nagłych – coś się stało? – możliwość przyspieszonej konsultacji. W przypadkach kiedy okaże się, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc, spróbujemy znaleźć dla Ciebie miejsce poza kolejnością.

Kompetencje

Niektóre z naszych dyplomów i certyfikatów

Wiemy, jak ważne w naszym zawodzie jest ciągłe poszerzanie wiedzy. Dlatego nieustannie podnosimy kompetencje szkoląc lekarzy w dziedzinie diagnostyki obrazowej.