Jacek Jurka

lek. med. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Jacek Jurka

O mnie

Ukończyłem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydział lekarski

Przez lata opieki nad zespołem profesjonalnych sportowców nabyłem szczególnej biegłości i rozumienia specyfiki urazów sportowych co z powodzeniem wdrażam w swojej codziennej pracy klinicznej. Ze względu na moje zamiłowanie do sportu chciałem połączyć dwie pasje, stąd moje ukierunkowanie na medycynę sportową. Praca w klubie piłkarskim pozwoliła mi na rozwijanie swoich zainteresowań, a praca w szpitalu na rozwój umiejętności operacyjnych w szczególności leczenia artroskopowego.

Ostatnie lata mojej edukacji poświęciłem medycynie. Moje umiejętności z zakresu medycyny oraz zamiłowanie do ortopedii i medycyny sportowej umożliwiło mi podjęcie pracy lekarza w Wiśle Kraków S.A. Pracując jako lekarz I drużyny Wisły Kraków S.A. mam możliwość poszerzać swoje doświadczenie w dziedzinie ortopedii i medycyny sportowej. Cechuje mnie Indywidualne podejście do pacjenta połączone z możliwością podjęcia różnego, dostosowanego do potrzeb chorego leczenia, co daje szybkie wyniki terapeutyczne niezwykle ważne w sporcie tak amatorskim jak i profesjonalnym.

Konsultacje – Lekarz Sportowy, Ortopeda – wieloletnie doświadczenie w leczeniu urazów u wyczynowych sportowców,
Leczenie – Operacje Zwyrodnienia Kolana, PRP – Czynniki Wzrostu.
Interwencyjne – ostrzyknięcia, iniekcje, punkcje, blokady
Wykonywane Operacje – Artroskopia Kolana, Rekonstrukcje więzadeł ACL, Implanty Łąkotek, Rekonstrukcja Chrząstki, Endoproteza Biodra, Endoproteza Kolana, Chirurgia urazowa – złamania kości).

Chirurgia Rekonstrukcyjna – więzadeł, ścięgien oraz rekonstrukcje chrząstki stawowej