USG Gastrologiczne

usg gastrologiczne

Badanie USG brzucha może zostać uzupełnione przez specjalistyczne badanie gastrologiczne ( takie wysokospecjalistyczne badanie jest niezwykle czułe i pozwala na postawienie ostatecznej diagonzy) – kwalifikacje do niego następuje po konsultacji oraz wykonaniu przeglądowego badania USG.
Specjalistyczne badanie gastroenterologiczne obejmuje – ocenę opróżniania pęcherzyka żółciowego po pokarmie z diagnostyka dyskinezy dróg żółciowych i ewentualną kwalifikacją do zabiegów usuwania pęcherzyka żółciowego. Ocenę opróżniania żołądkowego po podaniu 500 ml płynnego pokarmu testowego, oraz USG 3D jelit po ich wypełnieniu.

W naszej palcówce powołaliśmy zespól specjalistów ukierunkowany na dokładną diagnostykę chorób przewodu pokarmowego oparciu o metody biologii molekularnej i genetyki – diagnostyka taka obejmuje choroby rodzinne oraz precyzyjne ustalenie przyczyny schorzeń u danego Pacjenta – testy które Państwu proponujemy obejmują:
1. choroba Gilberta
2. nietolerancja laktozy
3. diagnostyka stłuszczenia wątroby, leczenie zaburzeń metaboliznu i
4. nowotwory rodzinne: planowanie nadzoru i badania genetyczne
5. programy przesiewowe ustalane indywidualnie w odniesieniu do wieku i obciążeń rodzinnych

Nasz lekarz:

Krzysztof Lorens

dr n. med. Specjalista Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii

Jestem absolwentem Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. W 1999 roku obroniłem pracę doktorską. Pracuję jako nauczyciel akademicki i praktyk z wieloletnim doświadczeniem, jestem autorem metody rehabilitacji chorych na zanikowe stwardnienie boczne.

 

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza obok