Blog

kiedy iść do proktologa

Czym zajmuje się proktologia?

Proktologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką oraz leczeniem chorób odbytu i jelita grubego, w tym hemoroidów, problemów z zaparciami, jak również nowotworów okrężnicy. Ważne …

Czytaj Więcej →
wizyta u ginekologa po raz pierwszy

Pierwsza wizyta u ginekologa – co warto wiedzieć?

Pierwsza wizyta u ginekologa jest ważna dla zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego kobiety. Najczęściej panie decydują się na nią pomiędzy wiekiem 13 a 15 lat, chociaż …

Czytaj Więcej →
toczeń jak wygląda leczenie

Czym jest toczeń układowy i jak wygląda jego leczenie?

Toczeń układowy jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która powoduje stan zapalny w stawach i innych narządach. Dolegliwość ta może skutkować uszkodzeniem lub bólem stawów, a także …

Czytaj Więcej →
menstruacja w pigułce

Menstruacja w pigułce

Menstruacja, zwana też miesiączką, jest to cykliczny proces biologiczny, który ma miejsce u kobiet w wieku rozrodczym. W ciągu miesiąca endometrium macicy jest usuwane i …

Czytaj Więcej →
zapalenie dróg moczowych

Zapalenie układu moczowego – powszechny problem wśród mężczyzn w starszym wieku

Zapalenie układu moczowego – zwane też zapaleniem dróg moczowych – to grupa chorób, w których dochodzi do infekcji w obrębie układu moczowego. Może ono dotyczyć …

Czytaj Więcej →
dobra kondycja serca

W jaki sposób dbać o dobrą kondycję serca?

Serce jest jednym z najważniejszych narządów w ludzkim ciele, odpowiedzialnym za pompowanie krwi, a także dostarczanie tlenu i składników odżywczych do każdej komórki organizmu. Nic …

Czytaj Więcej →

Tutaj Nas Znajdziesz

Jeśli Potrzebujesz Skorzystaj Z Formularza

Lokalizacja

ul. Dąbska 18i
Kraków

Telefon

(12) 359 26 94
(12) 359 10 96
+48 785 194 415
+48 601 082 636

Email

rejestracja@ultragen.pl

Zapytaj o termin wizyty:

Nie jest to prawda tzn. można ocenić powierzchnie kostną i niejednokrotnie udało nam się pokazać pęknięcie kości niewidoczne w badaniu RTG, ale jest to dalekie od pełnego obrazu kości – ultradźwięki nie przechodzą przez powierzchnie kości (odbijają się od niej).

Nie jest to prawda tzn. można zobaczyć kanał kręgowy i ocenić struktury kręgosłupa u dzieci (noworodków), ale nie u dorosłych. Pod kontrolą USG można odnaleźć szpary stawów krzyżowo-biodrowych i podać tam leki ale nie da się w pełni zobrazować struktur leżących poniżej.

Nie jest to prawda, fale ultradźwiękowe nie interferują z urządzeniami elektronicznymi.

Faktycznie czasami zdarza się, że dzieci płaczą podczas badania przez ciemię, ale jest to najpewniej wynikiem nieprzyjemnego ucisku i nie ma nic wspólnego z oddziaływaniem ultradźwięków na tkankę mózgowia.

W tej postaci założenie jest mitem, bowiem nie da się dokładnie ocenić ściany jelit z uwagi na ich przebieg i długość, z drugiej strony możliwa jest ocena procesów chorobowych, jak zapalenie (o ile widoczne są w ocenianym fragmencie jelita) oraz innych procesów chorobowych, jak np. niedrożność jelit.

Po wypełnieniu płynem jest to możliwe, ale pomimo to nie wszystkie obszary ściany są możliwe do diagnostyki.