Blog
Czy Twoje ślinianki wymagają badań? Dowiedz się, kiedy skorzystać z pomocy
Jakie badania pomogą zdiagnozować problemy mięśniowe?
Biopsja – kiedy trzeba ją wykonać?
Czym jest cystoskopia i kiedy jest przeprowadzana?
Nowości w dziedzinie urologii – innowacje, badania i nowe metody leczenia
Interpretacja wyników USG tarczycy – co oznaczają różne obrazy i wyniki
Tutaj Nas Znajdziesz
Jeśli Potrzebujesz Skorzystaj Z Formularza
Zapytaj o termin wizyty:
Nie jest to prawda tzn. można ocenić powierzchnie kostną i niejednokrotnie udało nam się pokazać pęknięcie kości niewidoczne w badaniu RTG, ale jest to dalekie od pełnego obrazu kości – ultradźwięki nie przechodzą przez powierzchnie kości (odbijają się od niej).
Nie jest to prawda tzn. można zobaczyć kanał kręgowy i ocenić struktury kręgosłupa u dzieci (noworodków), ale nie u dorosłych. Pod kontrolą USG można odnaleźć szpary stawów krzyżowo-biodrowych i podać tam leki ale nie da się w pełni zobrazować struktur leżących poniżej.
Nie jest to prawda, fale ultradźwiękowe nie interferują z urządzeniami elektronicznymi.
Faktycznie czasami zdarza się, że dzieci płaczą podczas badania przez ciemię, ale jest to najpewniej wynikiem nieprzyjemnego ucisku i nie ma nic wspólnego z oddziaływaniem ultradźwięków na tkankę mózgowia.
W tej postaci założenie jest mitem, bowiem nie da się dokładnie ocenić ściany jelit z uwagi na ich przebieg i długość, z drugiej strony możliwa jest ocena procesów chorobowych, jak zapalenie (o ile widoczne są w ocenianym fragmencie jelita) oraz innych procesów chorobowych, jak np. niedrożność jelit.
Po wypełnieniu płynem jest to możliwe, ale pomimo to nie wszystkie obszary ściany są możliwe do diagnostyki.