Gastroenterologia

Gastroenterologia

 

Gastrologia jest dziedziną medycyny która zajmuje się schorzeniami przewodu pokarmowego oraz zaburzeniami które wynikają z jego złego funkcjonowania. We współczesnym świecie poważnym problemem są choroby żołądka wynikające ze złego odżywiania się i życia w pośpiechu. Najczęstszą z niech jest bardzo groźna choroba wrzodowa która w stadiach początkowych jest całkowicie uleczalna. Ból i pieczenie w okolicy nadbrzusza może być także spowodowane chorobą – refluksem – „cofaniem się treści pokarmowej” która powoduje powstawanie nadżerek w obrębie przełyku te groźne objawy można leczyć w początkowej fazie choroby. Innym problemem są zaburzenia odżywiania objawiające się za duża ( otyłość ) lub za małą ( wychudzenie ) – masą ciała.

Zła dieta leki a niekiedy alkohol sa przyczyną uszkodzenia wątroby – stan wątroby można ocenić w badaniu USG 2D i 3D i tylko wówczas zaproponować pacjentowi skuteczne leczenie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Stany chorobowe jelit jak owrzodzenia uchyłki i nietolerancje pokarmowe najczęściej objawiają się biegunką lub zaparciem – takich objawów potencjalnie groźnych chorób nie wolno lekceważyć – muszą być diagnozowane i za pomocą odpowiednich procedur USG ( w tym USG 3D i USG po wypełnieniu) badania te powinny być uzupełnione przez odpowiednie testy genetyczne. Objawy bólowe brzucha mogą być powodowane przez infekcje w naszej placówce otrzymają Państwo niezbędne porady dotyczące badań jakim należy poddać się w celu wykrycia schorzeń bakteryjnych i pasożytniczych oraz zaproponowane zostanie skuteczne leczenie zapobiegające dalszej utracie zdrowia.

W naszej placówce oferujemy Państwu konsultacje z zakresu gastroenterologii które obejmują:
1. dietetyka w nietolerancjach pokarmowych, dla sportowców, leczenie otyłości i niedoborów wagi: wywiad dietetyczny, ustalenie wzorca podstawowej przemiany materii, leczenie żywieniowe
2. leczenie choroby wrzodowej, choroby refluksowej, kwalifikacja do chirurgicznych zabiegów przeciwrefluksowych, leczenie zaburzeń czynnościowych żołądka
3. celiakia (choroba trzewna): diagnostyka, nadzór, genetyczna weryfikacja rozpoznania
4. leczenie nieswoistych zapaleń jelit: choroby Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita zgodnie z wytycznymi ECCO
5. leczenie zaparć i biegunki
6. leczenie infekcji bakteryjnych ( Helicobacter pylori, Yersinia), pasożytniczych (glista, owsik), grzybicy przewodu pokarmowego i chorób wirusowych (Cytomegolovirus, Herpes)

badanie gastroenterologiczne

Nasi lekarze:

Krzysztof Lorens

dr n. med. Specjalista Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii

Jestem absolwentem Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. W 1999 roku obroniłem pracę doktorską. Pracuję jako nauczyciel akademicki i praktyk z wieloletnim doświadczeniem, jestem autorem metody rehabilitacji chorych na zanikowe stwardnienie boczne.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza obok