Urologia

urologia

Schorzenia gruczołu krokowego (prostaty) są jednym z najpoważniejszych problemów u mężczyzn, traktowanych aktualnie jako jedna z chorób populacyjnych. Przerost gruczołu krokowego to bardzo częsty problem pojawiający się już po 5 dekadzie życia (który narasta z wiekiem). Zmiany gruczołu krokowego (powiększenie) powodują ucisk cewki moczowej oraz ujścia pęcherza moczowego co powoduje utrudnienia w oddawaniu moczu jego zaleganie a często następowe infekcje. Zmiany te jeżeli nie są leczone mogą prowadzić do powikłań. Kolejnym istotnym problemem mogącym wystąpić w przerośniętym gruczole krokowym są zmiany nowotworowe (rak gruczołu) – który współcześnie z uwagi na możliwości diagnostyki i leczenia, jeśli wykryty odpowiednio wcześnie jest chotrobą uleczalną. Diagnostyka USG pozwalająca dokładnie obejrzeć gruczoł krokowy oraz testy biochemiczne (ocena poziomu PSA) stanowią doskonałe narzędzia diagnostyczne pozwalające wykluczyć tą niebezpieczną chorobę. Dokładną ocenę gruczołu krokowego oraz pęcherza moczowego i nerek wykonuje lekarz urolog za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

Nasi lekarze:

gibała urolog

Sebastian Gibała

lek. med. Specjalista Urolog

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego CMUJ w Krakowie oraz rezydentem urologii w Klinice urologii w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe uzupełniam uczestnictwem w licznych kursach i stażach w Polsce oraz za granicą.

lisowska urolog

Joanna Lisowska

lek. med. Specjalista Urolog

Jestem specjalistą urologiem, FEBU. Ukończyłam studia na wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Krakowie. Zdałam Europejski Egzamin specjalizacyjny (Fellow of the European Board of Urology). Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu medycyny ekstremalnej i medycyny podróży.

Skontaktuj Się Z Nami

Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza obok