Obraz zastarzałych zmian pourazowych o charakterze uszkodzenia („naderwania”?) torebki stawowej – obraz poszerzenia torebki i jej nieregularnych zarysów w zakresie części tylno-dolnej – zmiany w topografii więzadła obrąbkowo – ramiennego dolnego.
W zakresie poszerzonego zachyłka pachowego cechy zmian wytwórczych ( przerost błony maziowej ) – w obrazie nie stwierdzono zmian o charakterze przewlekłego czy „aktywnego” zapalenia.
W zakresie złącza mięśniowo ścięgnistego ścięgna mięśnia podgrzebieniowego bez cech zmian bliznowatych. Głowa kości ramiennej na obrysie tylno-górnym jest bardzo nierówna ale bez cech uszkodzenia o charakterze Hill Sachsa uchwytnych w badaniu USG – nie stwierdzono cech typowego „kraterowatego” zagłębienia okostnej .Obraz zmian bliznowatych mięśnia podgrzebieniowego ( w okolicy złącza mięśniowo ścięgnistego ).
Kompleks SST bez cech uszkodzenia o charakterze przerwania ciągłości – zmiany wsteczne przyczepu najpewniej związane z urazem ( nasilone uwapnianie, które poszerza zarys kompleksu od strony przyczepu torebkowego w przyleganiu zmian, ale także w zakresie SST obraz nasilonych zmian o charakterze zapalenia – wzmożone ukrwienie w badaniu Dopplerowskim ) .