Kremy z filtrem były stosowane od dawna jako ochrona skóry przy opalaniu. Przypominano sobie o nich raz w roku, a po sezonie letnim były całkowicie pomijane. W ciągu kilku ostatnich lat stały się one jednak nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji każdej beauty influencerki, a co za tym idzie milionów kobiet. Jest to jeden z najlepszych trendów jakie mogły się zdarzyć, ponieważ kremy z filtrem są bardzo ważne dla zdrowia skóry.
Spowolnienie procesów starzenia się skóry
Warto pamiętać, że długa lub regularna ekspozycja na promienie ultrafioletowe przyspiesza procesy starzenia się skóry. Jest to spowodowane promieniami UVA, które są odpowiedzialne za nieodwracalne uszkodzenie skóry. Należy pamiętać, że zniszczenia pojawiają się jeszcze zanim powstanie poparzenie słoneczne, przez co są często niezauważalne na pierwszy rzut oka. Nie należy ich jednak bagatelizować, ponieważ mogą prowadzić do poważnych skutków. UVA jest promieniem, który wnika najgłębiej w strukturę skóry. Powoduje zniszczenie włókien kolagenowych. W rezultacie prowadzi to do zmarszczek, utraty elastyczności skóry oraz powstawania przebarwień.
Profilaktyka chorób nowotworowych skóry
Nowotwory złośliwe znajdują się w najliczniejszej grupie chorób onkologicznych. Należą do nich m.in. raki podstawnokomórkowe, płaskonabłonkowe oraz czerniaki. Niezależnie od rodzaju nowotworu atakującego komórki skóry, znaczny wpływ na jego rozwój mają czynniki środowiskowe, a w głównej mierze ekspozycja na promienie słoneczne. Najbardziej narażone na niego są więc osoby, których skóra jest delikatna, alergiczna, jasna. Profilaktyką przy chorobach skóry jest oczywiście unikanie nadmiernego korzystania ze słońca oraz solarium. Warto również regularnie badać znamiona i pieprzyki pod względem wielkości i kształtu. Nie należy także zapominać o codziennym stosowaniu kremów z filtrem, które mogą uchronić nas przed onkogennym wpływem promieni UV.
Ochrona przed zanieczyszczeniami powietrza
Obecnie stan czystości powietrza pozostawia wiele do życzenia, szczególnie w największych miastach w Polsce. Wpływa on nie tylko na pogorszenie się ogólnego stanu organizmu, ale także na skórę. Osadzający się na jej powierzchni smog wnika w gruczoły łojowe i meszki włosowe, powodując zniszczenie bariery hydrolipidowej, degradację kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Skóra traci blask, a jej kolor staje się szary i zmiennisty. Pojawiają się podrażnienia, zmiany alergiczne, wypryski. Obniża się także jej odporność i traci ona zdolność do samoregeneracji i naprawy uszkodzeń. Na szczęście obecnie producenci kremów z filtrem często dodają do nich antyoksydanty, zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem pierwiastków chemicznych i toksyn z powietrza.
Jaki SPF wybrać?
Krem należy wybierać zgodnie z potrzebami naszej skóry. Pamiętajmy, że najjaśniejsze karnacje potrzebują najwyższej ochrony. Na skórze leczonej kosmetykami przeciwtrądzikowymi lub substancjami złuszczającymi także najlepiej sprawdzi się SPF 50. Zadbajmy przede wszystkim o to, aby reaplikować krem co min. 2 godziny oraz po każdym kontakcie skóry z wodą.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek obawy co do stanu skóry lub potrzebują Państwo profesjonalnej porady co do profilaktyki, zachęcamy do kontaktu z placówką ULTRAGEN.