terapia sanakinem kraków (2)

Terapia sanakinem – najważniejsze informacje

Nowe rozwiązanie

Terapia sanakinem jest stosunkowo młodą metodą. Jej głównym zadaniem jest minimalizowanie bólu odczuwanego w stanach zapalnych. Jest to szczególnie cenne w przypadku schorzeń kręgosłupa, stawów i ścięgien, które odpowiadają za naszą mobilność i jakiekolwiek ich uszkodzenie będzie powodowało ogromny ból.

Poza minimalizowaniem bólu, zastrzyki sanakinem niszczą szkodliwe białka znajdujące się w regionie stanu zapalnego i prowadzą do szybszego gojenia. Dodatkowym plusem jest bezinwazyjność tej metody, wszystko odbywa się w przeciągu paru godzin za sprawą strzykawki wypełnionej surowicą. W przeciwieństwie do metody chirurgicznej, pozwala na natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania.

Przebieg

Aby wykonać zabieg potrzebne jest pobranie 10 ml krwi od pacjenta. Po tym pacjent może wrócić do codziennych czynności na 3 godziny, ponieważ w laboratorium będzie powstawało jego serum. Pobrana krew zostaje przeniesiona do inkubatora, tam w kontakcie ze specjalnymi szklanymi kulkami zaczyna wydzielać zwiększone ilości białka IL-IRA. Są to naturalni przeciwnicy cytokiny IL-1, która odpowiada za powstawanie stanu zapalnego, odczuwanie bólu i niszczenie chrząstek.

W inkubatorze krew spędza 3h w temperaturze 37 stopni Celsjusza. Później następuje odwirowanie krwi, w celu oddzielenia surowicy od erytrocytów. Ta procedura trwa 5 minut i po niej następuje wstrzyknięcie wzbogaconej surowicy w stan zapalny pacjenta. Ilość iniekcji została zmniejszona do 3-5, minimalizując uczucie dyskomfortu po stronie chorego.

Zazwyczaj leczenie sanakinem kończy się po 5 sesjach, jedna na tydzień. Nie wykonuje się mrożenia serum, co tydzień pobierana jest nowa próbka krwi.

terapia sanakinem kraków (2)

Wskazania

Zdecydowanie największe zastosowanie tej metody znajdą osoby starsze. Wraz z wiekiem, nasz kręgosłup coraz bardziej zmienia kształt, a naciskające na siebie kręgi sprawiają nieprawdopodobny ból. Trzeba też pamiętać, że długotrwałe uciskanie nerwów może prowadzić do drżenia rąk, bądź zaburzeń czucia.

Oprócz tego, w przypadku osób starszych, jakakolwiek interwencja chirurgiczna wiąże się z dużym ryzykiem. Metoda sanakinem minimalizuje ryzyko powikłań, a jednocześnie znacznie szybciej przywraca komfort życia. Drugą grupą, która będzie czerpać z niej duże korzyści to osoby regularnie ćwiczące. Ich stawy są poddawane dużemu obciążeniu, a ścięgna bardzo często się zrywają. W przypadku zawodowych sportowców pozwala na błyskawiczny powrót do formy, a osoby ćwiczące dla zdrowia znajdą w niej ulgę.

Sprawdzona metoda dla wszystkich

Tylko 10 ml preparatu pozwala wyleczyć trudne schorzenia. Przeprowadzone badania na kobietach i mężczyznach w wieku 50-70 lat, pokazuje skuteczność na poziomie 85%. A biorąc pod uwagę, jak utrudnione jest funkcjonowanie przy nieustannym bólu są to imponujące efekty.

W centrum Ultragen koszt podania Sanakinu (jedna iniekcja) wynosi 850 zł. Ilość sesji jest uzależniona od zaawansowania schorzenia i zaleceń lekarza.Więcej informacji tutaj. Zapraszamy na wizyte!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także

USG palca

Palce mogą  być   przeciążone podczas codziennych aktywności ale szczególne obciążenia przynoszą aktywności sportowe związane z

Zobacz Więcej »