Ból kręgosłupa, a praca siedząca

Postęp technologii przyczynił się do rozwoju pracy zdalnej, dzięki której nie trzeba wychodzić z domu, jednak zmusza to do spędzania coraz dłuższego czasu w pozycji siedzącej. Jak wiadomo taka długotrwała pozycja ciała, wpływa bardzo niekorzystnie na ciało człowieka. Z biegiem czasu pojawia się ból kręgosłupa, który jest uciążliwy i wpływa na samopoczucie i życie codzienne. Warto zadbać o swoje ciało, zanim pojawi się ból, jednak gdy ból już występuje, istnieje kilka sposobów, aby z nim walczyć.

Postawa dziecka — kiedy udać się do ortopedy?

Konsekwencje siedzącego trybu życia

Praca siedząca to główna i najczęstsza przyczyna bólu pleców. Obecny rozwój technologii sprawił, że bardzo duża liczba osób pracuje zdalnie i przez to spędza większość czasu w pozycji siedzącej. Podczas pracy przed ekranem komputera, nie zwracamy uwagi na naszą postawę, która często bywa w nieprawidłowej pozycji przez kilka godzin. Ciało człowieka przystosowany jest do ciągłego ruchu, dlatego brak ruchu, źle wpływa na nasz cały organizm, w tym mięśnie i kości. Co więcej, nie dotyczy to tylko dorosłych, ale także dzieci. Z tego powodu coraz więcej osób nie kontroluje swojej postawy i przyczynia się do stopniowego powstawania bólu pleców. Kręgosłup to oś ciała człowieka, aby prawidłowo funkcjonował, konieczne jest zrównoważone napięcie struktur, które go tworzą. Podczas pracy przy komputerze głowa jest wysunięta do przodu, przez co pogłębia się lordoza szyjna, a pochylony tułów przyczynia się do powstania tzw. garba. Wszystkie te czynniki powodują zmianę napięcia mięśniowego i jego osłabienie.

Jak radzić sobie z bólem pleców?

Ból pleców można zwalczać na kilka sposobów, zarówno w domu, jak i u specjalisty. Świetnie sprawdzą się ćwiczenia na piłce do ćwiczeń lub na specjalnym dysku. Taka piłka może posłużyć również jako siedzenie w pracy, jest to świetny nawyk, który wzmacnia mięśnie i niweluje ból pleców. Taka forma pracy powoduje aktywny sposób siedzenia i nieustannie pobudza mięśnie do działania. Przed samodzielnym rozpoczęciem walki z bólem kręgosłupa należy udać się do fizjoterapeuty w celu konsultacji. Specjalista doskonale wie jakie sposoby, najlepiej będą działać w przypadku konkretnego kręgosłupa. Co więcej, nie zawsze można samodzielnie poradzić sobie z bólem lub nawet pogorszyć stan pleców. Długotrwałe dolegliwości bólowe mogą przerodzić się w poważne problemy zdrowotne. Dzięki pomocy specjalisty nie tylko można pozbyć się bólu, ale również wzmocnić osłabione mięśnie, nauczyć się zachowywać właściwą postawę podczas siedzenia. Ponadto, kluczowy jest również masaż, który zapewnia odprężenie mięśni szkieletowych, polepsza stan stawów i ścięgien. Przede wszystkim zmniejsza napięcie mięśni, a co za tym idzie, poprawia elastyczność tkanek oraz redukuje ból spowodowany napiętymi mięśniami.

Jeśli prowadzić siedzący tryb życia i doskwiera Ci ból kręgosłupa, przychodnia Ultragen będzie dla ciebie idealnym miejsce. Doświadczeni pracownicy doskonale wiedzą, jak Ci pomóc zwalczyć uciążliwy ból. Nie zwlekaj i już dziś umów się na wizytę!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także