ból kręgosłupa

Ból kręgosłupa szyjnego — najczęstsze przyczyny

Bóle kręgosłupa szyjnego to powszechna i popularna dolegliwość. Dotyka ona coraz większą liczbę osób, również młodych. Za jej powstanie może odpowiadać wiele czynników takich jak stres, siedzący tryb życia, czy różnego rodzaju zwyrodnienia.

Kręgosłup szyjny — kiedy trzeba zacząć się martwić

Kręgosłup szyjny łączy czaszkę z odcinkiem piersiowym kręgosłupa. Zbudowany jest on z siedmiu kręgów, które są najbardziej ruchliwym odcinkiem całego kręgosłupa. Bardzo często bywa on źródłem poważnych problemów zdrowotnych oraz dyskomfortu spowodowanego bólem, zawrotami głowy, a nawet zaburzeniami przy ruszaniu szyją.

Sygnałem, świadczącym o tym, że dzieje się, coś niedobrego jest, niemożność poruszania głową w dotychczasowym zakresie, napięcie w karku oraz ból promieniujący do głowy, ramion czy łopatek.

Co powoduje ból kręgosłupa szyjnego?

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym może być spowodowany wieloma czynnikami. Poniżej omówimy kilka najczęstszych przyczyn tego rodzaju dolegliwości.

Jakie mogą być przyczyny bólu pleców?

Nieprawidłowa postawa, przy korzystaniu z telefonów i komputerów

Coraz więcej młodych ludzi cierpi na bóle kręgosłupa szyjnego, z powodu złej postawy przy korzystaniu z urządzeń elektronicznych. Upowszechnienie smartfonów, tabletów i komputerów powoduje, że ludzie korzystają z nich zwykle w nieprawidłowej pozycji, która obciąża kark, co z czasem może przerodzić się w bóle szyi i ramion.

Siedzący tryb życia

Jedną z głównych przyczyn odpowiedzialnych za ból kręgosłupa szyjnego jest siedzący tryb życia. Na zmiany narażone są przeważnie osoby, które wykonują pracę siedzącą, często przed monitorem. Dodatkowo nieodpowiednia ergonomia pracy na przykład przyjmowanie nieprawidłowej pozycji ciała przy biurku, złe przygotowane miejsce pracy może mieć negatywne skutki dla szyi. Stres, który często pojawia się w życiu, odpowiada za napięcie mięśni szyi i powoduje bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także

USG palca

Palce mogą  być   przeciążone podczas codziennych aktywności ale szczególne obciążenia przynoszą aktywności sportowe związane z

Zobacz Więcej »