Chirurgia ortopedyczna — zabiegi

Tam, gdzie leczenie uszkodzonej kości lub stawu nie jest możliwe metodami zachowawczymi, konieczne jest zastosowanie kwalifikowanych metod chirurgicznych.

Leczenie operacyjne schorzeń i urazów ortopedycznych

Chirurgia ortopedyczna zajmuje czołowe miejsce w większości klinik na świecie. Lekarze są w stanie przeprowadzić skuteczne leczenie operacyjne układu mięśniowo-szkieletowego zaawansowanymi metodami chirurgii tradycyjnej i małoinwazyjnej, a także zapewnić pełny przebieg rehabilitacji pod nadzorem doświadczonego personelu medycznego.

Leczenie schorzeń ortopedycznych i rehabilitacja po urazach

Bardzo często choroba lub uraz układu mięśniowo-szkieletowego wymaga interwencji chirurgicznej, ale operacja nie kończy procesu leczenia i konieczna jest późniejsza rehabilitacja wysokiej jakości, aby przywrócić funkcję mięśniowo-szkieletową. Wiele miejsc świadczy pełen zakres usług medycznych dla pacjentów, począwszy od nowoczesnej dokładnej diagnostyki, operacji neurochirurgicznych i ortopedycznych, kończąc na kursach rehabilitacyjnych mających na celu przywrócenie funkcji narządu ruchu i powrót do zdrowia pacjenta. Ważne, aby na wszystkich etapach pracy byli zaangażowani lekarze o wysokich kompetencjach i wieloletnim doświadczeniu medycznym, niezbędne będzie także stosowanie nowoczesnych, zaawansowanych technologii i metod leczenia urazów i schorzeń kości, stawów i mięśni.

Rehabilitacja ortopedyczna po urazach, złamaniach, operacjach na dużych stawach (w tym protetycznych) powinna być prowadzona w oparciu o specjalne kursy rehabilitacyjne o różnym natężeniu, na podstawie indywidualnych zaleceń lekarzy ortopedów, neurochirurgów, chirurgów naczyniowych, neurologów, a także wg. zakończenie wstępnego badania przez specjalistów rehabilitacji i fizjoterapeutów.

Zwichnięcie a złamanie – różnice

Obszary specjalizacji

  • artroskopia stawu biodrowego (blokady, zmiany zwyrodnieniowe, początkowy etap artrozy, uraz chrząstki),
  • minimalnie inwazyjna operacja wymiany stawu biodrowego,
  • artroskopia stawu kolanowego (zwichnięcie rzepki, patologia więzadła krzyżowego, tkanki chrzęstnej, naderwania i urazy łąkotki),
  • operacja kolana (korekta osi nogi),
  • implantacja kolana (artroza),
  • artroskopia barku,
  • implantacja stawu barkowego,
  • operacja stawu barkowego,
  • chirurgiczne leczenie skoliozy.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także

USG palca

Palce mogą  być   przeciążone podczas codziennych aktywności ale szczególne obciążenia przynoszą aktywności sportowe związane z

Zobacz Więcej »