Pacjentka po upadku na rowerze

Pacjentka po upadku na rowerze 9 miesięcy temu – stan po wieloodłamowym otwartym przemieszczonym złamaniu ręki – dostarczyła zdjęcia RTG.

 

Aktualnie największym problemem jest ograniczenie zgięcia dłoniowego ręki i bolesność w topografii ścięgien prostowników promieniowych nadgarstka.

W przyleganiu ścięgna promieniowego długiego nadgarstka obraz zmiany kostnej – fragmentu kostnego ustawionego pod kątem względem powierzchni okostnowej krawędzi grzbietowej kości promieniowej. Zmiana od strony promieniowej, a w mniejszym stopniu dłoniowo modeluje ścięgno. Zmiana o długości do 4 mm – w okolicy tej stwierdzono bolesność podczas badania dynamicznego – zgięcia dłoniowego. Widoczne jest modelowanie ścięgna przez wyniosłość kostną czemu towarzyszy znaczna bolesność. Ścięgno nie jest zmienione w jego przyleganiu nie stwierdzono cech obecności płyn w badaniu Dopplerowskim bez cech zapalenia.

 

zdjęcie rtg

 

Przyczepy ścięgien długiego i krótkiego prostownika nadgarstka są prawidłowe w pochewkach bez obrazu zmian wysiękowych.

Pozostałe przedziały prostowników bez zmian patologicznych.

W zakresie RCJ oraz DRUJ bez cech zwiększonej ilości płynu.

PIN nie jest poszerzony pomimo zwiększonego odstępu kostno-torebkowego – cechy przerostu błony maziowej .

WN: Obraz kolizji pourazowo przemieszczonego fragmentu kostnego i zwapnienia ze ścięgnem prostownika długiego nadgarstka.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także