telekonsultacja jak się umówić

Telekonsultacja — jak działa i czy w ogóle się opłaca?

Pandemia COVID-19 zmusiła do zmiany stylu życia i sposobu realizacji prozaicznych elementów życia. Coraz popularniejsze stają się obecnie telekonsultacje z lekarzem. Rozmowa może odbyć się z każdego zakątka na świecie, a także bez wychodzenia z domu. Jak każda innowacja, telekonsultacje medyczne mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Warto jednak wiedzieć, jak działa telekonsultacja i jakie posiada ona zalety.

Czym jest telekonsultacja?

Telekonsultacja to telefoniczna rozmowa z lekarzem i pełnoprawne świadczenie zdrowotne, udzielane na odległość w celu skonsultowania dolegliwości, omówienia wyników badań, otrzymania skierowania na specjalistyczne badania, otrzymania recepty lub zwolnienia lekarskiego. Telekonsultacje nie są realizowane jedynie przez lekarzy rodzinnych w przychodniach. To także specjalistyczne konsultacje z zakresu gastrologii interny, urologii, endokrynologii, czy ortopedii.

Korzyści, jakie niesie za sobą telekonsultacja

Wbrew powszechnej opinii, telekonsultacje posiadają wiele zalet i często wybierane są przez pacjentów w momencie możliwości skorzystania z tradycyjnej wizyty. Przede wszystkim przyspieszają cały proces diagnostyczny — nie tracimy czasu na dojazdy czy bezczynne oczekiwanie w kolejce.

jak wygląda telekonsultacja

Dodatkowo telekonsultacja to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, którym zależy jedynie na wystawieniu recepty na dany lek, który stosują od dłuższego czasu. Dzięki temu są one w stanie zaoszczędzić czas i szybko załatwić niecierpiącą zwłoki sprawę.

Dla kogo telekonsultacje okażą się być przydatne?

Telekonsultacje to korzystne rozwiązanie dla młodych rodziców, którzy zdecydowanie częściej chcą skonsultować stan zdrowia maluchów i rozwiać wszystkie wątpliwości. Metoda ta jest pomocna w momencie niegroźnych objawów, które jedynie niepokoją rodziców, ale nie wpływają na szybko pogarszający się stan zdrowia dziecka.

Zdalne konsultacje z lekarzami pozwalają na stałą opiekę nad osobami, których przybycie do przychodni jest niemożliwe lub bardzo utrudnione, szczególnie w przypadku osób przewlekle chorych, lub osób starszych, którym poruszanie się sprawia kłopot. Telekonsultacja pozwala to na stały kontakt z lekarzem i monitorowanie stanu zdrowia chorego.

Należy jednak podkreślić, że niekiedy telekonsultacje nie są wystarczające. Wówczas lekarz skieruje pacjenta na wizytę tradycyjne, w celu dogłębnej analizy symptomów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z prowadzonych przez nas specjalistycznych telekonsultacji, które znajda Państwo tutaj!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także