telekonsultacja jak się umówić

Telekonsultacja — jak działa i czy w ogóle się opłaca?

Pandemia COVID-19 zmusiła do zmiany stylu życia i sposobu realizacji prozaicznych elementów życia. Coraz popularniejsze stają się obecnie telekonsultacje z lekarzem. Rozmowa może odbyć się z każdego zakątka na świecie, a także bez wychodzenia z domu. Jak każda innowacja, telekonsultacje medyczne mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Warto jednak wiedzieć, jak działa telekonsultacja i jakie posiada ona zalety.

Czym jest telekonsultacja?

Telekonsultacja to telefoniczna rozmowa z lekarzem i pełnoprawne świadczenie zdrowotne, udzielane na odległość w celu skonsultowania dolegliwości, omówienia wyników badań, otrzymania skierowania na specjalistyczne badania, otrzymania recepty lub zwolnienia lekarskiego. Telekonsultacje nie są realizowane jedynie przez lekarzy rodzinnych w przychodniach. To także specjalistyczne konsultacje z zakresu gastrologii interny, urologii, endokrynologii, czy ortopedii.

Korzyści, jakie niesie za sobą telekonsultacja

Wbrew powszechnej opinii, telekonsultacje posiadają wiele zalet i często wybierane są przez pacjentów w momencie możliwości skorzystania z tradycyjnej wizyty. Przede wszystkim przyspieszają cały proces diagnostyczny — nie tracimy czasu na dojazdy czy bezczynne oczekiwanie w kolejce.

jak wygląda telekonsultacja

Dodatkowo telekonsultacja to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, którym zależy jedynie na wystawieniu recepty na dany lek, który stosują od dłuższego czasu. Dzięki temu są one w stanie zaoszczędzić czas i szybko załatwić niecierpiącą zwłoki sprawę.

Dla kogo telekonsultacje okażą się być przydatne?

Telekonsultacje to korzystne rozwiązanie dla młodych rodziców, którzy zdecydowanie częściej chcą skonsultować stan zdrowia maluchów i rozwiać wszystkie wątpliwości. Metoda ta jest pomocna w momencie niegroźnych objawów, które jedynie niepokoją rodziców, ale nie wpływają na szybko pogarszający się stan zdrowia dziecka.

Zdalne konsultacje z lekarzami pozwalają na stałą opiekę nad osobami, których przybycie do przychodni jest niemożliwe lub bardzo utrudnione, szczególnie w przypadku osób przewlekle chorych, lub osób starszych, którym poruszanie się sprawia kłopot. Telekonsultacja pozwala to na stały kontakt z lekarzem i monitorowanie stanu zdrowia chorego.

Należy jednak podkreślić, że niekiedy telekonsultacje nie są wystarczające. Wówczas lekarz skieruje pacjenta na wizytę tradycyjne, w celu dogłębnej analizy symptomów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z prowadzonych przez nas specjalistycznych telekonsultacji, które znajda Państwo tutaj!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także

USG palca

Palce mogą  być   przeciążone podczas codziennych aktywności ale szczególne obciążenia przynoszą aktywności sportowe związane z

Zobacz Więcej »