Wynik badania ultrasonograficznego

Ból okolicy grzbietowej nadgarstka ale także łokciowej nadgarstka znaczne obciążenia nadgarstka.

 

W części grzbietowej nadgarstka obraz obszaru płynowego najbliższemu wielokomorowemu ganglionowi ( zmiana o wymiarach 11mm – dwuboczny x 13 mm – strzałkowy x 3 mm AP). Zmiana pod torebkowa – bez istotnie przebudowanej tkanki w przyleganiu – i bez cech włóknienia – w obrazie dominuje poszerzenie torebki przez zwłóknienia torebka szersza do 1,5 mm w wymiarze AP – odstęp kostno – torebkowy wynosi 5 mm– cechy zmian włóknistych wstecznych w okolicy grzbietowej nadgarstka. Ganglion penetruje z okolicy stawu SL.

Ganglion powoduje kompresje PIN w okolicy jego przyparcia na odcinku do 3 mm nerw jest poszerzony do 1,3 mm. nerw z cechami poszerzenia w zakresie elementu przewodzącego ale także włóknienia w przyleganiu – zmiany w okolicy poszerzonej torebki stawu. Podanie w okolice to lignocainum spowodowało całkowite ustąpienie objawów.

Zwraca uwagę nierówny zarys i niejednorodność krawędzi kostnych kości łódkowatej i księżycowatej ( jak wyciągnięcia zwyrodnieniowe) – okolica stawu SL – w przyleganiu przerost błony maziowej. Więzadło SL w zakresie wiązki grzbietowej jest widoczne – i nie stwierdzono cech istotnego odstępu w zakresie powierzchni kostnych w badaniach dynamicznych ( co wskazuje na zachowanie więzadła ) . W badaniu nie stwierdzono cech zapalenia – ukrwienia.

 

 

WN: Obraz zmian sugerujących drażnienie PIN Poza tym zmiany wsteczne w okolicy nadgarstka (RCJ) ale podanie lignocainum w okolicę PIN konfliktującego z ganglionem spowodowało całkowite ustąpienie objawów bólowych .



Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także

USG palca

Palce mogą  być   przeciążone podczas codziennych aktywności ale szczególne obciążenia przynoszą aktywności sportowe związane z

Zobacz Więcej »