Internetowe diagnozy

Internetowe diagnozy — dlaczego warto ich unikać?

Internet to bogactwo wiedzy, która dotyczy każdej dziedziny w życiu człowieka. Bez problemu można znaleźć przepis na szarlotkę, rozkład jazdy komunikacji miejskiej czy przeczytać o wydarzeniach historycznych. Ten zasób informacji nie omija poradników na temat zdrowia, urody czy diety. Niestety coraz więcej osób preferuje najpierw przeszukać internetową bazę danych, zamiast skonsultować się ze specjalistą. Opisy objawów, przyczyn i sposobów leczenia są zazwyczaj napisane bardzo ogólnie, przez co każdy odbierze te informacje zaczerpnięte z Internetu osobiście. Leczenie się na własną rękę to tylko dodatkowy stres i niepotrzebne negatywne emocje, ponieważ Internet nie może udzielać profesjonalnych porad i diagnoz. Ponadto, aby zweryfikować objawy, należy wykonać odpowiednie badania, a przede wszystkim szczerze porozmawiać o swoich objawach z wykwalifikowanym lekarzem.

Jak stres wpływa na nasz mózg?

Czarny scenariusz

Zaczytanie się w internetowych poradnikach medycznych może skutkować fałszywymi diagnozami, które sprawią, że użytkownik niepotrzebnie się zestresuje. Bardzo często internetowe diagnozy zakładają najgorsze, że nawet zwykły ból głowy według nich może być objawem raka lub innej poważnej choroby. Czytając tak negatywne wiadomości, ludzie popadają w stres i podenerwowanie. Czytają więcej i więcej, aby dowiedzieć się jak najdokładniejszej dawki informacji na temat danego schorzenia. Próbują oni sami stać się ekspertami w zakresie szeroko pojętej medycyny czy zabiegów pielęgnacyjnych. Co więcej, ufają bezgranicznie producentom suplementom diety i forom internetowym, na których nietrudno znaleźć ukryte reklamy. Zapominają jednak o najważniejszym, czyli konsultacji z profesjonalistą. Nie każde ukłucie w barkach, ból mięśnia czy gorsze samopoczucie to powody do zmartwień. Przede wszystkim nie można samodzielnie wystawiać sobie samemu diagnozy, bo właśnie dopiero ona może poskutkować chorobą.

Gra w bingo

Czytając objawy danej choroby, każda osoba zastanawia się, ile z nich posiada. Odhacza poszczególne symptomy i przechodzi do następnych. Ból głowy, zmęczenie, zmniejszony apetyt czy sucha skóra to także objawy, których nie można lekceważyć, ale nie można w pełni zaufać stronom i poradnikom medycznym w Internecie. Symptomy są najczęściej wypunktowane i należą do tych najpopularniejszych, spotykanych na co dzień, aby każdy mógł się z nimi utożsamić i stwierdzić: „Też to mam”!

Znachor

Można wyrządzić sobie krzywdę, nie tylko czytając poradniki medyczne w Internecie, ale także leczyć się medykamentami na „własną rękę”. Często podczas przeglądania stron internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie można zobaczyć polecane suplementy diety, kosmetyki, a nie raz nawet lekarstwa z różnych źródeł. Zawsze należy pamiętać, że to tylko reklama mająca na celu zachęcenie do zakupu. Ponadto podejrzane lekarstwa mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia, dlatego zawsze warto sprawdzić ich pochodzenie i skład. Zamiast szukać rozwiązań samodzielnie, dużo łatwiejszym i pewniejszym sposobem jest konsultacja z lekarzem.

Firma Ultragen to profesjonalna opieka medyczna, która zawsze dba o bezpieczeństwo swoich pacjentów. Usługi wysokiej jakości są świadczone przez specjalistów z doświadczeniem. Zachęcamy do konsultacji i kontaktu już dziś!

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także